Werf&    |    Werf& shop    |    Wervingswoorden.nl    |    De Wereld Werft in 2012 Volg Werf& op Twitter Volg Werf& op LinkedIn Volg Werf& op Facebook Abonneer je op de Werf& RSS-feed Download de gratis Werf& iPhone App
 
Naar de homepage
over arbeidsmarktcommunicatie en recruitment
 

Klimaat belangrijk bij internationale carrièremove

17-07-2010 | Door: Martijn Hemminga | Onderzoek | 470 keer | Stuur door | Print dit artikel

Niet alleen tijdens vakanties speelt het kimaat van het land een belangrijke rol. Ook wanneer wordt gekeken naar internationale arbeidsmobiliteit, blijkt dat het klimaat een belangrijke rol speelt voor Nederlanders. Dit blijkt uit het Global Talent Mobility Research van Intelligence Group en The Network.

Klimaat als internationaal beweegmotief voor Nederlanders
Van alle Nederlanders met interesse in een baan in het buitenland noemt 1 op de 5 het klimaat als een van de belangrijkste redenen in de keuze van land om in te werken. Daarmee bekleedt het klimaat de 6e plek van de elf redenen van internationale mobiliteit. Interessant is dat het aantal Nederlanders, dat het klimaat noemt als beweegreden om in het buitenland te willen werken, driemaal zo groot is dan bij de totale groep internationaal mobiele kandidaten. De aantrekkingskracht van het klimaat op Nederlanders is dus niet alleen groot wanneer het de keuze voor een vakantiebestemming betreft, maar ook bij het bewegen van Nederlanders op de internationale arbeidsmarkt.

Spanje favoriete bestemming bij klimaat als beweegmotief
De volgende tabel toont zowel de tien populairste bestemmingen voor alle Nederlanders met interesse in een baan in het buitenland, als de top 10 voor Nederlanders die het klimaat als reden hebben genoemd om naar een ander land te willen.

Tabel 1 – Voorkeursbestemmingen bij internationale arbeidsmobiliteit

Rang Nederlanders   Nederlanders + klimaat als beweegmotief  
1 Verenigde Staten 49% Spanje 59%
2 Verenigd Koninkrijk 45% Verenigde Staten 43%
3 Spanje 43% Italië 37%
4 Canada 41% Australië 37%
5 België 40% Frankrijk 37%
6 Australië 40% Canada 36%
7 Duitsland 38% Verenigd Koninkrijk 34%
8 Zwitserland 31% Zuid-Afrika 29%
9 Italië 31% België 28%
10 Frankrijk 31% Nieuw Zeeland 25%

Bron: Global Talent Mobility Research, Intelligence Group/ The Network, 2009/2010

Wanneer de voorkeursbestemmingen van beide groepen worden vergeleken, komt, voor hen die het klimaat belangrijk vinden, Spanje als grote winnaar uit de bus. Voor zes op de tien Nederlanders heeft Spanje het ideale klimaat indien zij in het buitenland willen gaan werken. Ook Italië en Frankrijk tonen een sterke toename in populariteit vergeleken met de gemiddelde internationaal mobiele Nederlander.

Dalers zijn het Verenigd Koninkrijk en België. Waar deze locaties voor de gehele groep met respectievelijk 45 en 40% behoorlijk populair zijn, neemt dit voor de groep die op zoek is naar een beter klimaat aanzienlijk af, met respectievelijk 11 en 12%.
Bron: Global Talent Mobility Research

Plaats een reactie

Plaats hieronder jouw reactie. Na goedkeuring van de redactie wordt deze geplaatst.

Naam (verplicht veld)

E-mail, wordt niet getoond (verplicht veld)

Site


 

 
  • Categorieën

  • Werf& op Twitter

    Blijf op de hoogte van het laatste nieuws in het vakgebied en volg Werf& op Twitter!
  • Adverteer online

    Naast adverteren in print bereik je ook online duizenden professionals via Werf-en.nl en partnersites. Lees verder



 
 
  • Vacatures


  • Kijk hier voor meer vacatures. Plaats gratis jouw vacature.
  • Baanwisselaars

  • Nieuwe baan? Plaats jouw baanwisseling zelf op de site.
  • Nu in de Werf& shop

  • Zakennieuws


  • Zakelijk nieuws te melden? Plaats het zelf op de site.

 

Agenda

Untitled Document Custom Feed - HRMagenda.nl
22-02-2012: Seminar 'RPO in de praktijk'
05-03-2012: Selecteren van nieuwe medewerkers
06-03-2012: Strategische personeelsplanning, ...
07-03-2012: Leergang Arbeidsmarktcommunicatie
07-03-2012: Masterclass Personeelswerving, AMC1

NAAR DE HELE AGENDA

Tag cloud

arbeidsmarkt arbeidsmarktcommunicatie campagne crisis DWWD employer branding hoogopgeleiden intelligence group jobboards Jobfeed linkedin Onderzoek personeelsadvertentie personeelswerving recruitment SJP social media social networks sociale netwerken Sollicitatie studentenrecruitment vacature vacatures Werf& werkgevers werkloosheid werknemers werving werving studenten wervingscampagne
   
   
   
   

 

Partners van Werf& in 2012

Ook partner worden van Werf&?
Academie voor Arbeidsmarktcommunicatie Broadbean Technology Cammio Clooks Connexys Intelligence Group Van het Werven arbeidsmarktcommunicatieprofessionals
Copyright © 2007-2012 Werf& Media| RSS | Volg Werf& op Twitter