vakmagazine over arbeidsmarktcommunicatie

Aantal personeelsadvertenties wederom gedaald

26-07-2010 | Door: Martijn Hemminga | Nieuws | 203 keer | Stuur door | Print dit artikel

Het aantal personeelsadvertenties in Nederlandse media blijft dalen. In de eerste zes maanden van 2010 daalde het aantal advertenties met bijna 30 procent tot 291.800. De daling, die in het eerste kwartaal van 2008 in gang werd gezet, neemt wel in omvang af. Dat blijkt uit cijfers van marktonderzoeksbureau Nielsen.

In 2009 werd de grootste daling waargenomen door Nielsen. Toen daalde het aantal advertenties op jaarbasis met 49 procent. In juni 2010 bedroeg de daling op jaarbasis nog maar 17 procent.

De afname in het aantal advertenties strookt met een stijging van de werkloosheid op jaarbasis. In juni 2010 waren 441.000 mensen werkloos, oftewel 5,6 procent van de beroepsbevolking. Een jaar eerder lag dit percentage nog op 4,9. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statisiek (CBS).

Nielsen registreert voor het periodieke onderzoek het aantal personeelsadvertenties in meer dan duizend Nederlandse media en op de belangrijkste vacaturesites.

Deel dit bericht:
  • LinkedIn
  • Twitter
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Hyves
  • MySpace
  • NuJIJ
  • Live
  • MSN Reporter

Gerelateerde berichten

Aantal personeelsadvertenties fors gedaald in 2009
Daling personeelsadvertenties neemt af
Vraag naar uitzendkrachten met 23% gedaald in 2009
Aantal finance vacatures met 70% gekrompen
Aantal online vacatures blijft constant

Plaats een reactie

Plaats hieronder jouw reactie. Na goedkeuring van de redactie wordt deze geplaatst.

Naam (verplicht veld)

E-mail, wordt niet getoond (verplicht veld)

Website


 

 
  • Categorieën

  • Werf& op Twitter

    Blijf op de hoogte van het laatste nieuws in het vakgebied en volg Werf& op Twitter!
  • Adverteer online

    Naast adverteren in print bereik je ook online duizenden professionals via Werf-en.nl en partnersites. Lees verder


 
 
 

Agenda

Untitled Document Custom Feed - HRMagenda.nl
16-09-2010: Recruitmentconferentie YGP & Mexit
21-09-2010: Recruitment via LinkedIn
30-09-2010: Workshop Schrijven van Vacatureteksten
05-10-2010: Workshop Actief werven via internet
05-10-2010: Cursus: Strategische personeelsplanning

NAAR DE HELE AGENDA

Tag cloud

arbeidsmarkt arbeidsmarktcommunicatie bekroning campagne crisis DWWD economie hyves kredietcrisis linkedin Onderzoek online ontslagen overheid personeelsadvertentie recruitment selectie SJP social media social networks sociale netwerken Sollicitatie vacature Vacaturebank Werf& werk werkgevers werkloosheid werknemers werving
   
   
   
   
Partners van Werf& in 2010  
AMC Academie Clooks Connexys Intelligence Group  
Copyright © 2007-2010 AMC Media| RSS | Volg Werf& op Twitter