Werf&    |    Werf& shop    |    Wervingswoorden.nl    |    Werf& live - 27 juni 2013    |   De Wereld Werft - 12 december 2013 Volg Werf& op Twitter Volg Werf& op LinkedIn Volg Werf& op Facebook Abonneer je op de Werf& RSS-feed Download de gratis Werf& iPhone App
Home
over arbeidsmarktcommunicatie en recruitment
   
 

Vergelijkend warenonderzoek: De beste tools voor online werving

Sandra Langendijk verzorgde, zoals altijd, de rubriek Vergelijkend Warenonderzoek:

Start en zoektocht naar informatie

Deze keer gaat het Vergelijkend Warenonderzoek over e-hrmtools om een vacature op meerdere vacaturesites te plaatsen. Dit is van hogerhand besloten. Meestal bepaal ik namelijk zelf het onderwerp. Maar ik ga er gewillig in mee.

Hoofdredacteur Paulien maakt altijd briefings met daarin al behoorlijk wat nuttige tips en ideeën, wat heel handig is. Paulien somt in haar briefing een aantal softwarebedrijven op die e-hrmtools aanbieden, zoals Connexys, Otys recruitment, Knollenstein en Vonq en geeft de tip ook even met Martijn Hemminga te bellen van AMC Academie, de uitgever van Werf&. Martijn is namelijk ook bezig met een onderzoek naar aanbieders van dergelijke software. Eerst google ik een aantal aanbieders. Dan al blijkt dat de genoemde bedrijven in de briefing, niet allemaal vergelijkbare software aanbieden. Martijn helpt me door de belangrijkste aanbieders op deze markt op te sommen, en vindt ook dat deze niet zonder meer met elkaar te vergelijken zijn. In het Vergelijkend Warenonderzoek moet ik dus voor of bedrijven als Connexys en Otys kiezen, of Knollenstein en Vonq. Ik kies voor de laatste. En omdat ik het onderwerp aanpas, licht ik Paulien daar over in via een mailtje.

Dan ga ik bellen met verschillende aanbieders. Ik begin met  Adver-online. Ik krijg salesmanager Remko Booghmans aan de lijn die ruim vier jaar voor Adver-online werkt. Daarna bel ik Ingoedebanen.nl en spreek met mede-eigenaar Jeroen Vos. Na deze twee telefoontjes blijkt dat ik nóg een onderscheid moet maken: Ingoedebanen en Adver-online zijn ook niet met elkaar te vergelijken. Adver-online blijkt namelijk een klant te zijn van Ingoedebanen.

Het onderscheid tussen deze aanbieders is dus nog niet zo makkelijk te maken. Waar ik vanuit ga, is dat als ik het al niet snap, veel lezers dat ook niet zullen doen. Ik neem mij sowieso voor in het artikel plek in te ruimen voor uitleg. En ik besluit het niet nodeloos ingewikkeld te maken: ik kies voor de groep bedrijven die de meest concrete dienst aanbieden, namelijk het plaatsen van een vacature op een groot aantal jobboards. Bovendien tipt Jeroen Vos mij over een zojuist verschenen artikel op weblog recruimentmatters.nl dat over hetzelfde onderwerp gaat. Blijkt inderdaad een zeer informatief stuk te zijn. Best een serieuze weblog bovendien. Dus neem ook de informatie mee uit dit artikel en ga de bronnen die gebruikt zijn googlen en nabellen om te controleren of ik dezelfde informatie krijg. Dat komt aardig overeen. Ik besluit de volgende vier bedrijven te gaan vergelijken: Adver-online, Vonq, Job Promo en Job to Go. Ik neem de laatste twee allebei op omdat de een niet groter of een belangrijker marktaandeel blijkt te hebben dan de ander.

Interviewen en schrijven

Adver-online heb ik al gesproken. Bovendien hebben ze een informatieve website. Ook Vonq heeft een informatieve website, maar die heb ik nog niet gesproken. Ik spreek met Wouter Goedhart, een van de drie partners van Vonq. Ik vraag ook altijd wie de bedrijven zelf als hun belangrijkste concurrenten zien. Wat ik op basis van alle info die ik had gevonden ook al vermoedde is dat Vonq en Adver-online toch echt de belangrijkste bedrijven zijn in deze markt. Dan komt er een tijd niets en dan bedrijven zoals Job to Go en Job Promo. Ik besluit daarom bij het schrijven niet teveel woorden te besteden aan de laatste twee en me vooral te richten op uitleggen hoe deze markt in elkaar steekt en het vergelijken van Vonq en Adver-online. In de kaders neem ik informatie op van de websites van de laatste twee, zodat lezers kunnen zien voor welke vacaturesites de een ofwel de ander kiest en wat je krijgt voor je geld.   

Aanvankelijk roep ik Adver-online uit tot winnaar omdat ze het langste bestaan en daarom het meeste ervaring hebben in deze markt. En omdat uit de kaders blijkt dat Adver-online meer doorplaatsingen biedt. Dat laatste argument kan ik niet gebruiken in mijn artikel omdat ik niet weet hoe goed de adviezen zijn van Vonq. Uiteindelijk gaat het er tenslotte om dat de juiste kandidaat gevonden wordt. Bij wie je dan het beste uit bent, kan ik niet met zekerheid zeggen. Dat Vonq vacatures op elke vacaturesite een uniek e-mailadres meegeeft zodat er goed valt te benchmarken vind ik ook heel bijzonder en schrijf ik wel op in het artikel.

Hoofdredacteur Paulien stelt voor het op gelijkspel te houden: er zijn twee winnaars. Zij vindt het argument van meer ervaring namelijk niet zo sterk. Twee winnaars, het is misschien een beetje flauw, maar we doen het.

Eindredacteur Inge vindt toch dat er één winnaar moet zijn en vindt dat de kaders toch ook zichtbaar maken dat er wel degelijk verschil is. En bedenk ik me, het is waarschijnlijk begrijpelijker voor lezers om er iets over te schrijven, dan om het in het midden te laten. Na wikken en wegen besluiten we gedrieën dat we toch Adver-online tot winnaar uitroepen.

 
  • Categorieën

  • Werf& op Twitter

    Blijf op de hoogte van het laatste nieuws in het vakgebied en volg Werf& op Twitter!
  • Adverteer online

    Naast adverteren in print bereik je ook online duizenden professionals via Werf-en.nl en partnersites. Lees verder
  • Vrienden van Werf&

    Werf& bestaat dit jaar 5 jaar! Vier dit mee en word vriend van Werf&. Daarmee geniet je vele voordelen. Lees meer.
  • Werf& Nieuwsbrief

    Ontvang net als ruim 1.550 vakgenoten iedere twee weken de gratis nieuwsbrief van Werf&. Schrijf hier in voor de nieuwsbrief.
  • Word nu abonnee

    Neem nu een abonnement en ontvang ieder kwartaal Werf& vakmagazine in jouw brievenbus. Meer informatie.


 
 
 

Tag cloud

arbeidsmarkt arbeidsmarktcommunicatie campagne crisis employer branding Generatie Y hoogopgeleiden jobboards Jobfeed linkedin Magneten Onderzoek online werving personeelsadvertentie personeelswerving recruitment recruitmentsite Reportage SJP social media social networks vacature vacatures vacaturesites Werf& werkgevers werkgeversmerk werkloosheid werving wervingscampagne
   
Partners van Werf& Ook partner worden van Werf&?
Academie voor Arbeidsmarktcommunicatie Intelligence Group
Copyright © 2007-2013 Werf& Media

Donderdag 27 juni 2013

Op donderdag 27 juni vindt de eerste editie plaats van Werf& live. Thema is Werven en reorganiseren. Want in-, door- en uitstroom zijn nog nooit zo met elkaar verbonden geweest als vandaag de dag. Met inspirerende sprekers en leerzame praktijkervaringen op het gebied van recruitment, mobiliteit, outplacement en afscheid nemen.

Kijk voor meer informatie en om je in te schrijven op www.werf-en.nl/live