Werf&    |    Werf& shop    |    Wervingswoorden.nl    |    De Wereld Werft in 2012 Volg Werf& op Twitter Volg Werf& op LinkedIn Volg Werf& op Facebook Abonneer je op de Werf& RSS-feed Download de gratis Werf& iPhone App
 
Naar de homepage
over arbeidsmarktcommunicatie en recruitment
 

Sollicitant denkt het vaak beter te kunnen

Rotterdam, 16 april 2008 – Eén op de drie sollicitanten denkt het sollicitatiegesprek beter te kunnen voeren dan de P&O’er of recruiter tegenover hem. Dit blijkt uit eigen onderzoek van Werf&, het nieuwe kwartaalmagazine over arbeidsmarktcommunicatie. Gemiddeld krijgt de recruiter of P&O’er een 7 van sollicitanten. Op de huidige arbeidsmarkt hebben werkzoekenden het voor het zeggen. Recruiters en P&O’ers moeten niet alleen goed selecteren, maar vooral hun organisatie weten te verkopen. Hoe beoordelen sollicitanten de andere kant van de tafel?

Uit eigen onderzoek van Werf& blijkt dat werkzoekenden behoorlijk kritisch zijn over recruiters en P&O’ers. Naast een kwantitatief onderzoek waarbij 141 actief werkzoekenden gevraagd werd naar hun meest recente sollicitatie-ervaringen, bezocht Werf& met vijf mystery guests het Sp!ts Career Event. De mystery guests waren allen studenten in de laatste fase van hun studie. Ze beoordeelden een kleine dertig werkgevers, waarbij iedere werkgever door ten minste twee mystery guests werd bezocht en beoordeeld. De studenten blijken nóg kritischer te zijn dan de groep actief werkzoekenden. Ze geven gemiddeld niet hoger dan een 6,6 aan deze organisaties. 

Werkzoekenden zijn kritisch. Sollicitanten die een baan aangeboden krijgen, weigeren die in veertig procent van de gevallen, zo blijkt uit het onderzoek, al is hiervoor de populatie nog te klein om harde conclusies te trekken. Als men zegt een baan niet aan te nemen, is dat in de eerste plaats vanwege een te laag salarisaanbod. Ten tweede omdat een andere functie meer uitdaging biedt of vanwege beperkte doorgroeimogelijkheden. Ten derde vanwege een onprettig of stroef verlopen sollicitatiegesprek. Als men besluit om een baan wél te accepteren, is het salarisaanbod ineens een stuk minder relevant. De uitdagende functie en sfeer in de organisatie zijn dan het belangrijkst. Gevolgd door goed contact met de toekomstige collega’s.

Verder in het themanummer Werf& creativiteit: via welke radiozender kun je het beste adverteren? Interview met René Herremans, hoofd arbeidsmarktcommunicatie bij AH: ‘Employer branding kun je niet alleen vanuit HR doen.’ Inspirerende vacatureteksten schrijven. En: hoe selecteer je op creatief talent?

—————————–

Neem voor vragen over dit persbericht contact op met Werf&.

 
  • Categorieën

  • Werf& op Twitter

    Blijf op de hoogte van het laatste nieuws in het vakgebied en volg Werf& op Twitter!
  • Adverteer online

    Naast adverteren in print bereik je ook online duizenden professionals via Werf-en.nl en partnersites. Lees verder



 
 
  • Vacatures


  • Kijk hier voor meer vacatures. Plaats gratis jouw vacature.
  • Baanwisselaars

  • Nieuwe baan? Plaats jouw baanwisseling zelf op de site.
  • Nu in de Werf& shop

  • Zakennieuws


  • Zakelijk nieuws te melden? Plaats het zelf op de site.

 

Agenda

Untitled Document Custom Feed - HRMagenda.nl
22-02-2012: Seminar 'RPO in de praktijk'
05-03-2012: Selecteren van nieuwe medewerkers
06-03-2012: Strategische personeelsplanning, ...
07-03-2012: Leergang Arbeidsmarktcommunicatie
07-03-2012: Masterclass Personeelswerving, AMC1

NAAR DE HELE AGENDA

Tag cloud

arbeidsmarkt arbeidsmarktcommunicatie campagne crisis DWWD employer branding hoogopgeleiden intelligence group jobboards Jobfeed linkedin Onderzoek personeelsadvertentie personeelswerving recruitment SJP social media social networks sociale netwerken Sollicitatie studentenrecruitment vacature vacatures Werf& werkgevers werkloosheid werknemers werving werving studenten wervingscampagne
   

 

Partners van Werf& in 2012

Ook partner worden van Werf&?
Academie voor Arbeidsmarktcommunicatie Broadbean Technology Cammio Clooks Connexys Intelligence Group Van het Werven arbeidsmarktcommunicatieprofessionals
Copyright © 2007-2012 Werf& Media| RSS | Volg Werf& op Twitter