Het artikel gaat hieronder verder.
Muziek zegt soms eerlijker wat er in recruitment gebeurt dan welke vacaturetekst ook. De frustratie. De blijdschap. Het stille wachten. De hoop op die ene perfecte match. Na jaren in recruitment denk ik: het is wel eens tijd voor een playlist die onze sector echt beschrijft. Van ghosting tot gouden hires: dit is de soundtrack van recruitment. En nee, hij is nog lang niet af. Maar laten we daarom samen de ultieme Spotify-playlist maken voor recruiters. Ik trap af met een paar nummers:
🎵 Anita Meyer – Why Tell Me Why
Voor elke recruiter die zich weer eens afvraagt: waarom doet de hiring manager zo moeilijk?
🎵 Adele – Hello
Voor de kandidaat die na drie weken nog steeds wacht op feedback.
🎵 Ariana Grande – Ghostin’
Spreekt voor zich.
🎵 Gloria Gaynor – I Will Survive
Voor iedere recruiter die Q4 heeft overleefd.
Wat er vaak fout gaat
Of laten we denken aan wat nummers over wat er vaak fout gaat:
🎵 Bon Jovi – Livin’ on a Prayer
❌ “5 jaar ervaring vereist” voor een junior rol
🎵 Simon & Garfunkel – The Sound of Silence
❌ Voor de kandidaat die nooit feedback krijgt
🎵 Queen – Don’t Stop Me Now
❌ Zes gesprekken. Nul aanbod. Maar we gaan gewoon doorrrr…
Of wat er goed gaat
Maar soms gaat het ook gewoon goed. En daar passen dan weer nummers bij zoals deze:
🎵 Ed Sheeran – Perfect
✅ De match die niemand zag aankomen.
🎵 Stevie Wonder – Isn’t She Lovely
✅ Het telefoontje dat iemands dag verandert.
🎵 Leon Bridges – Coming Home
✅ De kandidaat die jaren later weer terugkomt.
Kortom: genoeg passende muziek voor een mooie recruitment-soundtrack. Maar een goede playlist maak je natuurlijk niet alleen. Welk nummer kan er volgens jou nog meer niet ontbreken op De Soundtrack van Recruitment? Drop je nummer op de playlist. Of stuur het naar de redactie, met één regel uitleg erbij.
Over de auteur
Na jaren als recruiter en ondernemer – onder meer met Strictly People, dat hij in 2022 verkocht – adviseert Wim van den Nobelen (Tilburg, 1969) nu recruitment- en detacheringsbureaus over groei en ontwikkeling. Hij is schrijver van Van recruiter naar ondernemer, waarin hij zijn ervaringen deelt, en natuurlijk van Wim op woensdag, met ruim 300 blogs over het recruitmentvak.
Lees ook:
- Wim op woensdag: Waarom A.I. de gastarbeider van nu is
- Waarom salaris noemen een no-brainer is
- Lees alles van Wim