Gem. leestijd 3 min  26x gelezen

Hoe 25 ‘Rijksfluencers’ gezicht geven aan het werk van de Rijksoverheid

Hoewel de Rijksoverheid nog steeds de populairste werkgever van Nederland is, ontkomen ze er ook niet aan af en toe campagne te maken. Recent gingen daarvoor 25 zogenoemde ‘Rijksfluencers’ aan het werk. Wat hebben zij zoal te vertellen?

Het artikel gaat hieronder verder.

Masterclass Employer branding

Neem een voorsprong met een sterk werkgeversmerk. Om nieuw talent binnen te halen én om te verbinden met jouw ...

Bekijk event
Lees meer over Masterclass Employer branding
Hoe 25 ‘Rijksfluencers’ gezicht geven aan het werk van de Rijksoverheid

‘In de huidige krappe arbeidsmarkt is het cruciaal dat we als Rijksoverheid zichtbaar en aantrekkelijk zijn voor schaarse specialisten’, zegt Felice Voerman, projectleider bij O&P Rijk, de plek waar alle uitvoeringsvraagstukken over organisatie en personeel van de hele Rijksoverheid bij elkaar komen. Vandaar ook een nieuwe campagne waarin 25 zogeheten ‘Rijksfluencers‘ centraal staan, oftewel: rijksmedewerkers, die zelf 1 van de 5 schaarse beroepen uitvoeren waarop de campagne zich richt: ICT’ers, financieel specialisten, juristen, inspecteurs en inkopers.

‘In de huidige krappe arbeidsmarkt is het cruciaal dat we als Rijksoverheid zichtbaar en aantrekkelijk zijn.’

Het Rijk behoort al jaren tot de populairste werkgevers van Nederland, onder afgestudeerden van alle niveaus en vrijwel alle studierichtingen. Maar dat wil dus niet zeggen dat er geen campagnes nodig zijn om onder de aandacht te blijven. Met name dus bij de genoemde doelgroepen. Op LinkedIn delen de Rijksfluencers dan ook – tot en met december 2025 – hun persoonlijke verhalen over vakmanschap en de secundaire arbeidsvoorwaarden die zij waarderen. ‘Zo geven we de Rijksoverheid als werkgever op een authentieke en tastbare manier zichtbaarheid op de Nederlandse arbeidsmarkt’, aldus Voerman.

Fotosessie en kick-off

In de opvallend blauwe campagne vallen bijvoorbeeld de verhalen te lezen van jurist Michael Nieveld en inspecteur Ceres Scholten, beiden werkzaam bij het ministerie van Financiën. ‘Ik vind het leuk om een inkijkje te geven in het ministerie en de Inspectie der Rijksfinanciën,’ zegt Ceres over de reden om mee te doen aan de campagne. ‘En het was interessant om zelf mee te maken hoe zo’n campagne werkt. Ik ben geïnterviewd, er was de fotosessie en een kick-off waar ik de andere deelnemers van de campagne ontmoette.’

Michael Nieveld en Ceres Scholten

Michael Nieveld, jurist privaatrecht, werd als eens eerder gevraagd om mee te werken aan een arbeidsmarktcampagne en de mensen van de huidige campagne wisten hem opnieuw te strikken. ‘Ik vind het leuk om, naast mijn werk als jurist, ook andere, luchtiger dingen te doen. Zo’n fotosessie is mooi om mee te maken. Er is iemand van de make-up, iemand om kledingadvies te geven en een professionele fotograaf. Het is alsof je een echt model bent.’ Met zijn posts wil hij graag laten zien dat de Rijksoverheid een goede werkgever is en meer te bieden heeft dan de meeste mensen denken. ‘Het is geen saaie juridische baan. Geen dag is hetzelfde.’

Kracht van ambassadeurs

Naast de Rijksfluencers speelt ook intern ambassadeurschap een belangrijke rol. Voerman: ‘We willen zoveel mogelijk collega’s inspireren en activeren om de campagne te ondersteunen en onder de aandacht te brengen bij de juiste doelgroepen via LinkedIn. Zo help je het verhaal van de Rijksoverheid verder te verspreiden, geef je jouw vakgebied een boost en draag je bij aan het aantrekken van talent. Of je nu arbeidsmarktcommunicatiespecialist bent bij een ministerie, inkoper bij een uitvoeringsorganisatie of gewoon een geïnteresseerde collega.’

Naast de externe arbeidsmarktcampagne met de Rijksfluencers (die begin deze maand ook nog een pop-up store op Utrecht Centraal kende) is er recent namelijk ook een interne campagne rondom Doorstroom & Ontwikkeling live gegaan, met ervaringsverhalen van collega’s en bijvoorbeeld een masterclass ‘Succesvol solliciteren’ van sollicitatiegoeroe Aaltje Vincent. Ook kun je in deze interne campagne als Rijksmedewerker deelnemen aan workshops of in gesprek gaan met een gratis loopbaancoach tijdens een speeddate.

Lees ook

Ook in ‘Campagne van de week’?

Wil je jouw wervingscampagne hier ook onder de aandacht brengen? Mail dan kort wat achtergronden, doelstellingen en beeldmateriaal, en wie weet vind je hier dan straks ook jouw inspanningen terug.

Hoofdredacteurbij Werf&

Peter Boerman

Hij heeft eigenlijk nog nooit een vacature uitgezet. En meer sollicitatiegesprekken gevoerd als kandidaat dan als recruiter of werkgever. Toch schrijft Peter Boerman alweer een jaar of 10 over weinig anders dan over de wondere wereld van werving en selectie, in al zijn facetten.
  • Leave behind a comment

Onze partners Bekijk alle partners

Meer informatie