Nederlanders werken het meest relaxed

Redactie Op 18 augustus 2011 Gem. leestijd 1 min2014x gelezen
Deel dit artikel:

Bijna de helft van de Europese werknemers geeft aan dat hun werk hen geestelijk en lichamelijk negatief beïnvloedt. Bij Nederlanders ligt het percentage een stuk lager; slechts 34 procent ervaart stress op het werk. Dat blijkt uit onderzoek van StepStone onder 6206 deelnemers in acht Europese landen.

Van alle ondervraagden in het onderzoek zegt 29 procent dat hun werk nadelig effect heeft op hun gezondheid, terwijl zelfs één op de zeven (15 procent) het gevoel heeft zwaar overbelast te zijn.

Nederlander voelt weinig werkdruk

Nederlandse werknemers lijden in vergelijking met andere Europese landen veel minder onder werkgerelateerde druk. Tweederde (66 procent) van de Nederlandse respondenten geeft aan geen last te hebben van stress van hun werk.

Van de Nederlandse respondenten zegt slechts 11 procent zwaar overbelast te zijn en 23 procent geeft aan dat hun werk nadelig effect heeft op hun reserves. Dit is ver onder het Europese gemiddelde.

Grotere werdruk in België

In België wordt werk vaker als belastend ervaren. Maar liefst 19 procent van de Belgische ondervraagden zegt zich zwaar overbelast te voelen en 35 procent geeft aan fysiek en mentaal negatieve effecten te voelen als gevolg van hun functie.

Bron: Stepstone

Deel dit artikel:

Premium partners Bekijk alle partners

123film
Academie voor Arbeidsmarktcommunicatie
Apply
BRANDMANNEN
Bullhorn
Carerix
Compagnon
Cooble
Employer Brand Builders
Freshheads
Guruz
Indeed
Intelligence Group
JEX
Jobdigger
Monsterboard
Pro Contact
Radancy
Recruitercode
Recruitment Accelerator
Recruitment Marketeers
Recruitment Tech
Recruitment Valley
RecruitNow
SendtoDeliver
Staff Capital
SteamTalmark
Textmetrics - Smart AI writing software voor  tekstoptimalisatie
Tigris
Timetohire
ToTalent.eu
Undutchables Recruitment Agency
WBNRS
Wees Vaardig
Your Talent Agency